سوالات متداول

سوالات متداول

1. یارینو چه خدماتی را ارائه میدهد؟

یارینو اپلیکیشن بازار آنلاین خدمات است. در این سامانه، افراد دارای مهارت در هر زمینه ای پس از انجام گزینش های عمومی و تخصصی جهت ارائه خدمت به مشتریان معرفی می‌شوند. یارینو هم اکنون در گروه های خدماتی مراقبت و درمان، تعمیرات فنی منزل، نظافت و کارواش سیار فعال است و خدمات متنوعی را در آینده ای نزدیک ارائه خواهد نمود که از جمله آنها ارائه خدمات تخصصی پزشکی و روان شناختی، تدریس خصوصی کلیه دروس تحصیلی و آموزش موسیقی و انجام کلیه خدمات ساختمانی توسط خدمت‌دهندگان مجرب و با سابقه را میتوان نام برد. هدف سامانه یارینو فراهم کردن دسترسی آسان شهروندان به خدمات مورد نیاز شان با کیفیت بالا، قیمت مناسب و اطمینان خاطر می باشد.

2. چگونه میتوان از خدمات یارینو استفاده نمود؟

اول، نصب اپلیکیشن یارینو در حال حاضر اپلیکیشن یارینو در دو نسخه اندروید و ios موجود می باشد و میتوانید از کافه بازار یا سیب اپ آن را دانلود کنید. پس از نصب اپلیکیشن و ثبت نام، یک پیامک محتوی کد فعالسازی چهاررقمی دریافت میکنید و ثبت نام شما تایید می شود. در این مرحله شما میتوانید کلیه خدمات را مشاهده و سفارش مورد نظر خود را ثبت کنید. برای این کار کافی است مراحل ساده زیر را طی کنید: مراحل ثبت سفارش در یارینو ورود به اپلیکیشن
  • انتخاب خدمت مورد نظر
  • انتخاب زمان انجام کار
  • مشاهده لیست دستیارانی که در تاریخ انتخاب شده دردسترس هستند (لیست دستیاران براساس نزدیکی به محل شما مرتب شده است).
  • انتخاب دستیار مورد نظر و ثبت سفارش
  • مراجعه دستیار به محل شما و انجام خدمت
  • پرداخت هزینه خدمات به صورت نقدی یا آنلاین
  • ثبت امتیاز کیفیت کار دستیار در اپلیکیشن به صورت امتیاز(ستاره) و نظر

3. آیا به جز ثبت سفارش از طریق اپلیکیشن راه دیگری برای استفاده از خدمات یارینو وجود دارد؟

بله، شما میتوانید به صورت تلفنی هم سفارش خود را ثبت کنید. کافیست با شماره 5159-051 تماس بگیرید. سامانه پشتیبانی یارینو همه روزه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۶:۳۰ آماده پاسخگویی به سوالات شما و ثبت سفارش تلفنی است.

4. هزینه های خدمات به چه صورت است؟

در سامانه یارینو شرح کلیه خدمات ارائه شده در هر سفارش و هزینه آنها ارائه گردیده است و مشتری قبل از تایید نهایی سفارش قادر به مشاهده قیمت خدمات است. قیمت خدمات به دو صورت محاسبه می شود. قیمت برخی خدمات مانند مراقبت از کودک، بیمار و سالمند به صورت ساعتی است و سایر خدمات مثلا تزریقات در منزل برحسب تعداد خدمت انجام گرفته محاسبه می شوند. در صورت وجود اضافه خدمت دستیار فقط میتواند بر مبنای هزینه های تعیین شده در سامانه، اضافه خدمت را ثبت و فاکتور خدمات را در اپلیکیشن برای شما صادر نماید.

5. نحوه پرداخت هزینه در اپلیکیشن به چه صورت است؟

درصورت استفاده از اپلیکیشن یارینو پرداخت هزینه خدمات به صورت آنلاین یا نقدی قابل انجام است. برای پرداخت آنلاین می توانید حساب کاربری خود را شارژ کنید یا هنگام صدور فاکتور مبلغ را از طریق درگاه بانکی تعبیه شده در اپلیکیشن پرداخت نمایید. در صورتی که سفارش شما به صورت تلفنی ثبت شود و شما اپلیکشن مشتریان را در موبایل خود نصب نکرده باشید فقط میتوانید از پرداخت نقدی استفاده نمایید.

6. چگونه میتوانم از تخفیفات یارینو استفاده کنم؟

سامانه یارینو به مناسبت های گوناگون تخفیفاتی را بر روی خدمات خود اعمال میکند. این تخفیف ها به صورت کد تخفیف در شبکه های مجازی متعلق به سامانه یارینو منتشر و اطلاع رسانی میشوند و یا در اپلیکیشن درصدی تخفیف بر روی خدمات ثبت می شود. همچنین در صورتی که شما از طریق بخش اعتبار هدیه، کد معرفی خود را به دیگران ارسال کنید به ازای نصب و ثبت نام در اپلیکیشن توسط دیگران، شما 2000 تومان اعتبار هدیه و مشتری جدید 10000تومان اعتبار هدیه دریافت میکند نکته قابل توجه در سامانه یارینو این است که اگر یک مشتری که ازطریق کد معرفی شما اپلیکیشن را نصب کرده سفارشی ثبت کند، شما در سود آن سفارش سهیم شده و سود در حساب شما منظورمی شود.

7. آیا میتوان سفارشی را لغو کرد؟

در صورت تمایل برای لغو یک سفارش میتوانید تا قبل از زمان شروع سفارش، در اپلیکیشن در صفحه سفارشات جاری نسبت به لغو سفارش خود اقدام نمایید.

8. چگونه میتوان به خدمات ارائه شده در سامانه یارینو اعتماد کرد؟

خدمت دهندگان در هر گروه خدمتی تحت نظر یک ناظر متخصص است که مسئولیت تایید صلاحیت تخصصی و عمومی دستیاران را بر عهده دارد. بعلاوه، همه دستیاران دارای مدارک عدم سوء پیشینه، عدم سوء مصرف مواد مخدر و ضمانت نزد شرکت می باشند.

9. آیا نظارتی بر عملکرد خدمت دهندگان وجود دارد؟

بله، این فرآیند شامل دو نوع ارزیابی سیستمی و ارزیابی تصادفی حین اجرا می‌باشد. ارزیابی سیستمی شامل اعلام نظر مشتریان پس از پایان خدمت با اعلام نظر و ستاره به عملکرد خدمت‌دهنده است که برای مشتریان بعدی نیز قابل مشاهده خواهد بود. ارزیابی تصادفی توسط کارگزاران ناظر سامانه صورت می‌گیرد که به صورت تصادفی حین اجرای خدمت ناظر برای بررسی عملکرد خدمت‌دهنده در محل حاضر خواهند شد. در صورتی‌که خدمت‌دهندگان امتیاز کمی از ارزیابی‌ها داشته باشند، حساب کاربری آنها معلق شده و بنا به شرایط ارزیابی یا به دوره‌های آموزشی ضمن خدمت ارجاع داده می‌شوند و درصورت تداوم کیفیت ضعیف خدمات‌شان از سامانه خارج خواهند شد.

10. آیا هزینه اعلام شده برای خدمات شامل مواد مصرفی نیز میشود؟

خیر، هزینه اعلام شده صرفا جهت انجام خدمت است و در صورت نیاز شما میتوانید از دستیار بخواهید که خود مواد و تجهیزات مصرفی را تهیه نماید و پس از ارائه فاکتور هزینه آن را پرداخت نمایید.

11. اگر در حین اجرای سفارش با مشکلی روبرو شدم، چکار کنم؟

میتوانید با شماره 5159-051 تیم پشتیبانی سامانه یارینو تماس بگیرید.

12. اگر دستیار در زمان تعیین شده در محل خدمت حاضر نشد چه کنیم؟

دستیارها بایستی حتما در زمان مقرر در محل انجام کار حضور یابند؛ اما در صورت بروز مشکل احتمالی، با شماره 5159-051 تیم پشتیبانی سامانه یارینو تماس بگیرید تا همکاران ما پیگیری لازم را انجام دهند. این موارد منجر به اعمال قوانین انضباطی برای دستیاران شده تا از تکرار این امر جلوگیری گردد.

13. پس از ثبت سفارش چگونه با دستیار تماس بگیرم؟

در صورتی که سفارش را از طریق اپلیکیشن خود ثبت کرده اید، پس از پذیرش توسط خدمت دهنده میتوانید با استفاده از گزینه تماس موجود در صفحه سفارش با خدمت دهنده خود تماس بگیرید. در صورت ثبت سفارش تلفنی، اطلاعات خدمت دهنده توسط اپراتور مرکز تماس در اختیار شما قرار میگیرد.

14. آیا میتوانم زمان انجام خدمت را تغییر دهم؟

در صورت تمایل برای تغییر زمان دریافت خدمت، ابتدا سفارش جاری خود را لغو کنید و نسبت به ثبت سفارش جدید در زمان مورد نظر خود اقدام نمایید.

15. آیا میتوانم دستیار منتخب خود را تغییر دهم؟

در صورتی که تمایل به تغییر دستیار دارید، ابتدا بایستی سفارش جاری خود را لغو کنید و نسبت به ثبت سفارش برای دستیار مورد نظر اقدام نمایید. بهتر است قبل از لغو سفارش جاری خود، تقویم کاری دستیار مورد نظر خود را بررسی کنید.

16. پس از انجام خدمت، چگونه نظر خود را ثبت کنم؟

پس از پایان سفارش، میتوانید نظر خود را در اپلیکیشن ثبت نموده و به دستیار امتیاز دهید.نظرات و امتیازات شما برای مشتریان بعدی نیز نمایش داده شده و به انتخاب دستیار توسط آنها هم کمک میکند.

17. چگونه میتوانم در سامانه یارینو، دستیار شوم؟

اگر در زمینه ای مهارتی دارید، با ما تماس بگیرید و پس از انجام مصاحبه حضوری و ارائه مدارک مورد نیاز در صورت تایید، به عضویت خانواده بزرگ یارینو درآمده و به معرفی و ارائه خدمات خود بپردازید.